اخبار
1402/3/24 چهارشنبه
کسب جایگاه سوم کشوری از لحاظ تعداد کتاب های چاپ شده توسط ناشران بین المللی توسط اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور

.

کسب جایگاه سوم کشوری از لحاظ تعداد کتاب‌های چاپ‌شده توسط ناشران بین‌المللی
توسط اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور


به گزارش روابط عمومی؛ دکتر ابراهیمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اعلام داشت: بخشی از تلاش ‌های اساتید و پژوهشگران کشور در تألیف و نشر کتاب توسط ناشران معتبر ملی و بین ‌المللی بازتاب می‌‌یابد. از اینرو مؤسسه ISC طی فراخوانهایی در آذر و دی ماه سال 1401، اطلاعات کتابهای بین‌المللی دانشگاه ها، موسسات و مرکز علمی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را گردآوری و به تازگی نخستین پایگاه اطلاعاتی کتاب‌های نویسندگان ایرانی را که توسط ناشران معتبر بین‌المللی انتشاریافته، راه‌اندازی نموده است.
وی افزود: این پایگاه هم اکنون اطلاعات کتابشناختی بیش از ۱۲۰۰ عنوان اثر از بالغ بر 80 دانشگاه، پژوهشگاه و موسسه را پوشش می‌دهد.
مطابق اعلام معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، در گزارش رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در این خصوص که توسط موسسه ISC منتشر شده، اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور با انتشار 149 عنوان کتاب افتخار کسب رتبه سوم را در بین دانشگاه‌های کشور به لحاظ شمار کتابهای منتشرشده در سطح بین المللی از آن خود نموده‌اند.


دکتر ابراهیمی با بیان اینکه پایگاه کتاب‌های بین‌المللی نویسندگان ایرانی در راستای تقویت دیپلماسی و تعاملات علم و فناوری کشور راه اندازی شده و گامی مهم در جهت مرجعیت علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌المللی است، اضافه کرد: کاربران و پژوهشگران می‌توانند با مراجعه به لینکhttps://search.isc.ac/dl/search/  در بخش مربوط به کتاب، به اطلاعات این کتاب‌ها دسترسی داشته باشند.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر